Copyright © 2015 by Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Nowy Dwór Mazowiecki
e-mail: przyjacielpiatki@vp.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Działamy przy Szkole Podstawowej nr 5
w Nowym Dworze Mazowieckim
Archiwum
WYSIWYG Web Builder
ROK 2013
"Bezpieczne dziecko, bezpieczne społeczeństwo" - IV edycja 2013
Na podstawie art. 19 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (dz. U. Z 2010 r. Nr 234, poz. 1536) i na podstawie rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej1) z dnia 15 grudnia 2010 r. W sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego „Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki” złożyło do Urzędu Miasta ofertę dotyczącą zorganizowania wieloboju „Bezpieczne dziecko - Bezpieczne społeczeństwo”(IV edycja). (Małe grany) Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie(Dz.U.z 2010r. Nr234,poz 1536, zwanej dalej “ustawą” Urząd Miasta przekazał na realizację zadania 9700 zł. Procentowy udział dotacji wynosi więcej niż 98 %. Całkowity koszt realizacji zadania to 9850. PARTNEREM BIORĄCY UDZIAŁ W REALIZACJI ZADANIA JEST SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM.

"Bezpiecznie na rowerze" - VI edycja 2013
27 kwietnia 2013 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego odbyła się VI edycja imprezy sportowo - rowerowej pod nazwą "Bezpiecznie na rowerze".

Od rana przed szkołą aż wrzało. Brama była gościnnie otwarta i co chwilę przejeżdżały przez nią a to karetka pogotowia, a to wóz strazacki, a to radiowóz. Ale spokojnie, w szkole nie było pożaru ani wypadku...
Więcej...
ROK 2014

Ekologiczny konkurs artystyczny z firmą Eko Harpoon
W kwietniu 2014r. rozstrzygnięto kolejny konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki i firmę Eko Harpoon. Konkurs skierowany był do wszystkichu uczniów klas 1-6 Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: hasło, animacja komputerowa i praca plastyczna. Nagrody ufundowała firma Eko Harpoon.

Wyniki... - *jpg, 163kB
Regulamin konkursu - *pdf, 526kB
Bezpiecznie na rowerze - VII edycja 2014
„Bezpiecznie na rowerze”, to impreza, którą organizujemy już tradycyjnie, od 2008r. dla uczniów szkół podstawowych oraz mieszkańców Nowego Dworu i okolic. 10 maja 2014r. odbyła się siódma edycja tego pikniku sportowo-edukacyjnego. Impreza zorganizowana była przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Głównym celem akcji jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, którzy właśnie teraz zdobywają swoje „pierwsze prawo jazdy”, czyli kartę rowerową. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zapoznanie z podstawowymi zasadami i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zachęcanie do korzystania z roweru, jako środka transportu i rekreacji.

Więcej...
ROK 2012
Zbiórka elektrośmieci na terenie SP5
Od 2012 roku wspólnie z firmą Eko Harpoon prowadzimy aktywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i eletronicznego.

CZYSTOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS SAMYCH
Zużyty sprzęt RTV i AGD można składać w europaletach,
które stoją na terenie Szkoły Podstawowej nr 5,
ul. Chemików 1A telefon 22 775 50 75
w Nowym Dworze Mazowieckim (przy/na placu manewrowym)

DBAJMY O ŚRODOWISKO
W ROKU 2012 R. FIRMA EKO HARPOON Z W/W SZKOŁY ODEBRAŁA OKOŁO
1960 KG ELEKTROODPADÓW

Wykonanie prac świątecznych na aukcję dla SP5 w Nowym Dworze Maz.
W listopadzie i grudniu 2012r. członkowie Stowarzyszenia, Rodzice i Sympatycy szkoły spotykali się aby wspólnie wykonywać prace świąteczne, które później wystawione były na aukcji świątecznej.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poświęcając swój wolny czas włączyli się w przygotowanie ozdób świątecznych.
W szczególności pragniemy podziękować Pani Iwonie Zielińskiej za poprowadzenie „Środowych spotkań”.
ROK 2015
Świąteczny konkurs plastyczny - KARTKA BOŻONARODZENIOWA
W grudniu 2014r. Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki przy współpracy z Firmą Eko Harpoon zorganizowało dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim świąteczny konkurs na bożonarodzeniową kartkę.

Konkurs rozstrzygnięto w styczniu 2015r.
Regulamin konkursu - *pdf, 226kB
WYNIKI KONKURSU:

1. miejsce - Inez Witkowska IIa
2. miejsce - Małgorzata Głowacka IIa
3. miejsce - Michał Latkowski VIa
Zwycięska praca

"Szkoła Moich Marzeń" - konkurs artystyczny dla uczniów klas 4-6 SP5
Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Rada Rodziców SP5 zorganizowali wszystkich uczniów klas 0-6 konkurs artystyczny"Szkoła Moich Marzeń"

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - uczniowie klas 0 - III
II kategoria - uczniowie klas IV - VI

Konkurs rozstrzygnięto w maju 2015r.
Wyniki i galeria prac
Pozostałe działalnia podjęte przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki w 2014 roku

Bezpiecznie na rowerze - VIII edycja 2015
25 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się 8. edycja festynu sportowego "Bezpiecznie na rowerze".

Tego roku do konkursu na temat bezpieczeństwa na drodze przystąpiło 71 uczniów klas czwartych z 21 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Konkursowi jak zwykle towarzyszył festyn rowerowy, który obfitował w wiele atrakcji.
Impreza zorganizowana została przez Szkołę i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, jednak nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania i wsparcia ze strony licznych partnerów i sponsorów...
Więcej...

W piątek 27 marca 2015r. odbył się finał szkolnego konkursu "Mam Talent". Cała impreza trwała ponad 4 godziny. Oprócz występów uczestników rywalizacji mogliśmy zobaczyć przedstawienie teatralne, przepiękny występ flecistki oraz pokaz gimnastyki artystycznej.
Nasze szkolne talenty oceniała 6 osobowa komisja, która po bardzo długich i trudnych obradach wybrała tegorocznych laureatów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i obejrzenia fotorelacji z występów.
Szkolny festiwal "Mam Talent"
Więcej...


Międzyszkolny konkurs języka angielskiego - "You Can Spell"
Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki wsparło finansowo, kwotą 200zł międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie rywalizując ze sobą, nie tylko dobrze się bawili ale również uczyli od siebie nawzajem.
Więcej / galeria prac
1. Wsparcie organizacji szkolnego projektu "Bezpieczne dziecko - bezpieczne społeczeństwo" - VI edycji turnieju sportowego połączonego z promocją bezpieczeństwa drogowego, organizowanego dla uczniów kl. 1-3 Szkoły Podstawowej nr 5 - około 300 odbiorców.

2. Wsparcie organizacji imprezy Mini Mundial - zawodów sportowych promujących zdrowy tryb życia i doskonalących właściwe współzawodnictwo, dla uczniów kl. 5-6 Szkoły Podstawowej nr 5 - około 200 odbiorców.

3. Udział w obchodach Dnia Dziecka w Czosnowie - organizacja zabaw plastycznych dla dzieci, promocja Stowarzyszenia w gminie.

4. Współorganizacja obchodów 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 - wsparcie przygotowań oraz pomoc w festynie rodzinnym - promocja wspólnego, aktywnego spędzania czasu w otoczeniu najbliższych znajomych, przyjaciół oraz rodziny, integracja zespołu szkolnego, promocja rodziny - około 500 odbiorców. <Ftorelacja na stronie www SP5: link1, link2, link3>

5. Sfinansowanie zakupu sprzętu do treningów rowerowych na wniosek absolwentki Szkoły Podstawowej nr 5, uprawiającej kolarstwo - promocja zdrowia, wsparcie dla realizacji pasji sportowych.

KRS:
0000305054


Małe Granty dla SPP - "Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 5
Nagroda Burmistrza na projektu "Bezpiecznie na rowerze"
Do tegorocznego konkursu "Inicjatywa pozarządowa 2015" Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki zgłosiło projekt "Bezpiecznie na rowerze" Impreza ta realizowana jest corocznie od 8 lat przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 i wszystkimi służbami bezpieczeństwa.

Nasza inicjatywa została nagrodzona przez Burmistrza Miasta - pana Jacka Kowalskiego.
Dziękujemy Wszystkim za udział i oddanie głosu!
25 września to szczególny dzień dla uczniów i nauczycieli. 31 lat temu otwarto Szkołę Podstawową nr 5. Od wielu lat w rocznicę tego wydarzenia odbywa się w Piątce Sportowe Święto Szkoły. W tym roku bawiliśmy się promując aktywny, sportowy styl życia oraz zdrowie na talerzu. Imprezę realizowaliśmy przy wsparciu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki na podstawie umowy w ramach Małych Grantów.
Więcej...