Copyright © 2015 by Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Nowy Dwór Mazowiecki
e-mail: przyjacielpiatki@vp.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Działamy przy Szkole Podstawowej nr 5
w Nowym Dworze Mazowieckim
WYSIWYG Web Builder
"Bezpiecznie na rowerze" - VIII edycja festynu sportowego
PATRON GŁÓWNY:
 
PATRON HONOROWY:
Burmistrz Miasta
Nowy Dwór Mazowiecki
Marszałek
Województwa Mazowieckigo
P A R T N E R Z Y   I   S P O N S O R Z Y :
Patron medialny:
W sobotę 25 kwietnia 2015r. w SP5 odbyła się ósma edycja konkursu - imprezy „Bezpiecznie na rowerze”.  Tego roku do konkursu na temat bezpieczeństwa na drodze przystąpiło 71 uczniów klas czwartych z 21 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Konkursowi jak zwykle towarzyszył festyn rowerowy, który obfitował w wiele atrakcji.
Impreza zorganizowana została przez Szkołę i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, jednak nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania i wsparcia ze strony licznych partnerów i sponsorów.

Tego dnia nawet pogoda wyjątkowo nam dopisywała. Na wszystkich, którzy nas odwiedzili czekały liczne atrakcje: pokazy policji, straży pożarnej, straży miejskiej i WOPR-u, konkursy sportowo - rekreacyjne z nagrodami, gry i zabawy dla wszystkich. Już po raz kolejny zawitali do Piątki Bicykliści, którzy zaprezentowali 4 pokazy dużym bicyklem, welocypedem, quatrocyklem i monocyklem, a także umożliwili naukę jazdy na dużych i małych bicyklach dla wszystkich chętnych. Była też szansa wzięcia udziału w zajęciach, prowadzonych przez OSP-RW, umożliwiających praktyczne przećwiczenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ogromną atrakcją była zaprezentowana przez strażaków symulacja akcji ratownictwa drogowego oraz sprzętu ratownictwa wodnego udostępnionego przez WOPR.

W trakcie festynu, przy współpracy z firmę Eko Harpoon, prowadzona była też zbiórka elektro-śmieci. Każdy, kto przyniósł ze sobą ZSE mógł wziąć udział w loterii. Wylosowani na koniec szczęśliwcy otrzymali dziecięce rowerki, torby rowerowe oraz torby niespodzianki z gadżetami.

W międzyczasie uczestnicy konkursu, po napisaniu części teoretycznej (testu ze znajomości zasad ruchu drogowego), walczyli  na torze, prezentując swe praktyczne umiejętności jazdy na rowerze.  Około godziny 14 konkurs był już rozstrzygnięty.
Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Julian Bieżoński z SP5 i to on otrzymał główną nagrodę - rower. Natomiast w klasyfikacji szkół triumfowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim!

Nagrody główne dla szkół ufundowali: firma Eko Harpoon - rowerek treningowy dla zwycięskiej placówki oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie - licencje na oprogramowanie do wych. komunikacyjnego dla 3 najlepszych szkół.
Wyniki zmagań
uczestników konkursu:


Klasyfikacja szkół:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Dworze Maz.
2. Szkoła Podstawowa w Kazuniu Polskim
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Dworze Maz.

Wyniki indywidualne:
1. Julian Bieżoński - SP5 Nowy Dwór Maz.
2. Dawid Słomczyński - SP Kazuń Polski
3. Julia Zielińska - SP Sowia Wola
F O T O R E L A C J A :

KRS:
0000305054