Copyright © 2016 by Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Nowy Dwór Mazowiecki
e-mail: przyjacielpiatki@vp.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki
Działamy przy Szkole Podstawowej nr 5
w Nowym Dworze Mazowieckim
WYSIWYG Web Builder
"Bezpiecznie na rowerze" - IX edycja festynu sportowego
PATRON GŁÓWNY:
 
PATRON HONOROWY:
Burmistrz Miasta
Nowy Dwór Mazowiecki
Marszałek
Województwa Mazowieckigo
P A R T N E R Z Y   I   S P O N S O R Z Y :
Patron medialny:
W sobotę 7 maja 2016 r. w SP5 odbyła się dziewiąta edycja konkursu - imprezy „Bezpiecznie na rowerze”.  Tego roku do konkursu na temat bezpieczeństwa na drodze przystąpiło 67 uczniów klas czwartych z 20 szkół podstawowych powiatu nowodworskiego i legionowskiego. Konkursowi jak zwykle towarzyszył festyn rowerowy, który obfitował w wiele atrakcji.
Impreza zorganizowana została przez Szkołę i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki, jednak nie odbyłaby się bez ogromnego zaangażowania i wsparcia ze strony licznych partnerów i sponsorów.


Tego dnia pogoda wyjątkowo nam dopisywała. Na wszystkich, którzy nas odwiedzili czekały liczne atrakcje: pokazy policji, straży pożarnej, straży miejskiej, Nowodworskiego Centrum Medycznego i WOPR-u, konkursy sportowo - rekreacyjne z nagrodami, gry i zabawy dla wszystkich. Była też szansa wzięcia udziału w zajęciach, prowadzonych przez OSP-RW, umożliwiających praktyczne przećwiczenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ogromną atrakcją była zaprezentowana przez strażaków symulacja akcji ratownictwa drogowego oraz sprzętu wodnego udostępnionego przez WOPR.

W trakcie festynu, przy współpracy z firmę Eko Harpoon, prowadzona była też zbiórka elektro-śmieci. Każdy, kto przyniósł ze sobą ZSE mógł wziąć udział w loterii. Wylosowani na koniec szczęśliwcy otrzymali dziecięce rowerki, torby rowerowe, sprzęt AGD i RTV oraz torby niespodzianki z gadżetami.

W międzyczasie uczestnicy konkursu, po napisaniu części teoretycznej (testu ze znajomości zasad ruchu drogowego), walczyli  na torze, prezentując swe praktyczne umiejętności jazdy na rowerze.  Około godziny 14 konkurs był już rozstrzygnięty.
Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Jędrzej Wrzosek ze Szkoły Podstawowej z Kazunia Nowego i to on otrzymał główną nagrodę. W klasyfikacji szkół triumfowała Szkoła Podstawowa w Kazuniu Polskim!
Wyniki zmagań
uczestników konkursu:


Klasyfikacja szkół:
1. Szkoła Podstawowa Kazuniu Polskim.
2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Dworze Maz.
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Kazuniu Nowym

Wyniki indywidualne:
1. Jędrzej Wrzosek - SP Kazuń Nowy
2. Julia Affek - SP5 Nowy Dwór Maz.
3. Julia Podłucka - SP Kazuń Polski
F O T O R E L A C J A :

KRS:
0000305054
Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki w ramach zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, przeciw-działanie uzależnieniom i patologiom społecznym, ochrona i promocja zdrowia."